butane
22 آذر 1401 - 12:41

نتانیاهو تسلیم مطالبات حزب یهودیت دینی شد/آغاز انتقاد صهیونیست‌ها

بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود که نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی است، بالاخره در برابر خواسته های حزب یهودیت دینی تسلیم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود که نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی است، بالاخره در برابر خواسته های حزب یهودیت دینی تسلیم شد.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره در گزارشی اعلام کرد که به موجب توافق شکل گرفته بین دو حزب لیکود و یهودیت دینی ، نتانیاهو با افزایش مساحت سواحل اختصاصی برای حریدی‌ها (یهودیان فوق ارتدوکس)، جدا کردن زنان از مردان، توقف تولید برق در روزهای شنبه و اضافه کردن آموزش‌های تلمودی به مدارس سکولار موافقت کرده است.

این اقدام نتانیاهو در این راستا انجام شده که وی با همراهی این حزب صهیونیستی، بتواند کابینه جدید را تشکیل دهد و کابینه ائتلافی وی اکثریت شکننده در کنست رژیم صهیونیستی را از دست ندهد.

آغاز انتقادات محافل صهیونیستی

انتشار خبر موافقت نتانیاهو با درخواست حزب یهودیت دینی مبنی بر توقف تولید برق در نیروگاه ها در روز شنبه، با واکنش های گسترده ای در رسانه های صهیونیستی همراه شده است تا جایی که طرفین توافق بر سر این مساله را انکار کنند.

در حالی که برآورد کارشناسان از زیان ۹ میلیارد دلاری اقتصاد رژیم صهیونیستی در نتیجه توقف تولید برق در نیروگاه ها اسرائیل در روز شنبه خبر می دهد، لیکود و حزب یهودیت دینی توافق بر سر این موضوع را انکار کردند.

لیکود اعلام کرد اگرچه در میان فهرست درخواست های ارایه شده یهودیت دینی، توقف تولید برق در روز شنبه نیز درج شده اما نتانیاهو و موشه گفنی (رئیس حزب یهودیت دینی) هنوز بر سر این امر به توافق نرسیده اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 908206